Kolik váží zelená střecha?

Váha zelené střechy je odvozená od mocnosti a typu substrátu. Obvykle se udává cca 120 kg/m2 při plném nasycení vodou a výšce 8 cm substrátu. Minimální možná hmotnost je však cca 75 kg/m2 při 5 cm substrátu (orientačně můžeme počítat 15 kg/m2 na každý 1 cm substrátu).

Kolik stojí zelená střecha?

Budeme-li se bavit o základní ploché extenzivní zelené střeše, tak materiál vychází v rozmezí  700 – 900 Kč/m2 s DPH. Připočteme-li i realizaci, tak se částka bude pohybovat okolo 1.000 – 1.500 Kč/m2 vč. DPH. Ceny ovlivňuje velikost plochy, sklon, vybraná vegetace, přístupnost a jiné.

Jaká je údržba zelené střechy?

Klasická extenzivní střecha je téměř bezúdržbová. Je potřeba nejlépe na jaře vytrhat nálety a aplikovat dlouhodobé hnojivo. Zelenou střechu je doporučeno zalévat pouze po dobu dlouhodobého sucha.

Do jakého sklonu se dělá zelená střecha?

Zelenou střechu je možné aplikovat na sklonu od 0° do 45°, ovšem od 15° je nutné použít nějakou formu zádržného systému proti sesuvu a rozchodníkové rohože pro zamezení erozi substrátu.

Mohu čerpat dotace na zelenou střechu?

Ano, nově lze čerpat dotaci z programu Zelená úsporám pouze na zelenou střechu bez nutnosti kombinace s ostatními prvky. Více v sekci Dotace.